ניתוחי חזה

ניתוח הגדלת חזה מבוצע בדרך כלל החל מגילאי 17-18, אך במקרים של עיוותים או אסימטריה בחזה, ניתן לבצעו עוד קודם לכן.

הגדלת חזה מיועדת לנשים הסובלות מחוסר התפתחות של השדיים, מאסימטריה או משדיים שאיבדו עם השנים מנפחם. במקרים בהם יש עודפי עור וצניחה, משולב גם ניתוח הרמה עם ההגדלה. קיימת גם האפשרות להקטין פטמה רחבה ולבצע תיקונים קטנים להשגת תוצאה יפה יותר. גם טיפולים להרמת חזה הם טיפולים נפוצים, ומבוצעים על ידי טובי המנתחים בישראל.

בשיחה של המנתח הפלסטי והמטופלת מתוכנן ביחד גודל השד, תוך התחשבות בהעדפות האישיות של המטופלת, ממדי גופה ומשתנים נוספים כגון מבנה השד וגודלו בפגישה זו גם נבחרת טכניקת הניתוח המתאימה. כדי למלא את נפח השד, מוכנס שתל של סיליקון מתחת לרקמת השד או השריר. הגדלת חזה משתלי סיליקון עדיפות בדרך כלל על משתלי מלח, היות שהתחושה במגע היא טבעית לחלוטין.

ניתוח הגדלת חזה מבוצע בהרדמה כללית ונמשך בין שעה וחצי לשעתיים. בניתוח מבוצע חתך, השתל מוכנס פנימה והחתכים נסגרים בתפרים עדינים.

בתום הניתוח מתעוררת המטופלת עם חבישה על השדיים. אחרי שהייה בחדר ההתאוששות מוסרת החבישה והמטופלת משוחררת לביתה עוד באותו ערב. ייתכנו כתמים כחולים סביב החזה, אשר יספגו שבוע עד שבועיים מיום הניתוח. התפרים מוסרים במרפאה כעשרה ימים עד שבועיים מיום הניתוח. המראה האסתטי משתפר מידי יום והמראה הסופי מתקבל כשלושה חודשים מיום הניתוח.

הנקה לאחר הניתוח אפשרית. המשתל נמצא מחוץ לרקמת השד- מתחת לרקמת השד או מתחת לשריר, ולפיכך אין פגיעה בצינורות ההנקה ובבלוטות עצמן.